All decklists including AZ

Zones
Seasons
Tournaments
Formats
Apply
DeckTournamentPlace
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by Kolton DayRegional Collinsville, IL2nd
hoopaHoopa Walls by John MostowyRegional Collinsville, IL4th
sceptileSceptile Vileplume by Grant HaysRegional Collinsville, IL6th
snorlax-gmaxSnorlax by Andrew MahoneRegional Collinsville, IL7th
florgesFlorges Dolls by Grant ManleyRegional Collinsville, IL14th
clefairyDoll Stall by Adler PierceRegional Collinsville, IL23rd
clefairyDoll Stall by Isaac MilaskiRegional Collinsville, IL24th
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by Jose AvilaRegional Collinsville, IL30th
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by Kyle RitcheyRegional Collinsville, IL37th
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by Thomas Masse JrRegional Collinsville, IL47th
mewtwoMewtwo & Mew Tag Team by Maximino MendezRegional Collinsville, IL49th
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by Andrew MancusoRegional Collinsville, IL52nd
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by Zachery StoverRegional Collinsville, IL54th
clefairyDoll Stall by Tanner HurleyRegional Collinsville, IL58th
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by Ryan DoverspikeRegional Collinsville, IL61st
zoroarkZoroark Snorlax by Hector IbarraRegional Collinsville, IL65th
snorlax-gmaxSnorlax by Don DeatrickRegional Collinsville, IL66th
zoroarkZoroark Snorlax by Connor ChiappettaRegional Collinsville, IL70th
gardevoirGardevoir & Sylveon Aromatisse by Luis DuranRegional Dallas, TX2nd
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by Gibson Archer-TangRegional Dallas, TX3rd
sceptileSceptile Vileplume by Grant HaysRegional Dallas, TX7th
hoopaHoopa Walls by John MostowyRegional Dallas, TX11th
mewtwoMewtwo & Mew Tag Team by Tristan LackeyRegional Dallas, TX21st
raichuShock Lock by Aiden TolerRegional Dallas, TX22nd
raichuShock Lock by Jake PilchRegional Dallas, TX26th
darkraiTurbo Dark by Connor FintonRegional Dallas, TX27th
mewtwoMewtwo & Mew Tag Team by Alex BakerRegional Dallas, TX29th
mewtwoMewtwo & Mew Tag Team by Kyle WarnerRegional Dallas, TX32nd
reshiramReshiram & Zekrom Tag Team by Greg KerienRegional Dallas, TX37th
raichuShock Lock by Xander PeroRegional Dallas, TX39th
gardevoirGardevoir & Sylveon Aromatisse by Andy HyunRegional Dallas, TX44th
mewtwoMewtwo & Mew Tag Team by Luke MorsaRegional Dallas, TX46th
wailordWall Stall by Draydon DavisRegional Dallas, TX47th
raichuShock Lock by Nathan BrowerRegional Dallas, TX49th
raichuShock Lock by Cesar GonzalezRegional Dallas, TX55th
raichuShock Lock by Zak TurchanskyRegional Dallas, TX58th
gardevoirGardevoir & Sylveon Aromatisse by Andrew MichaudRegional Dallas, TX61st
raichuShock Lock by Nicholas MoffittRegional Dallas, TX64th
mewtwoMewtwo & Mew Tag Team by Michael McCutcheonRegional Dallas, TX66th
mewtwoMewtwo & Mew Tag Team by Dennis Jasper MooreRegional Dallas, TX74th
mewtwoMewtwo & Mew Tag Team by Will McEowenRegional Dallas, TX78th
mewtwoMewtwo & Mew Tag Team by Kiernan WagnerRegional Dallas, TX80th
gardevoirGardevoir & Sylveon Aromatisse by Ivan StoyanovRegional Portland, OR4th
mewtwoMewtwo & Mew Tag Team by Kiernan WagnerRegional Portland, OR5th
raichuShock Lock by Zak TurchanskyRegional Portland, OR10th
zoroarkZoroark Vileplume by Andrew MunozRegional Portland, OR15th
darkraiTurbo Dark by Chris GunnRegional Portland, OR20th
darkraiTurbo Dark by Kevin AbernathyRegional Portland, OR23rd
spiritombSpiritomb Raichu by Simon NarodeRegional Portland, OR26th
zoroarkZoroark Vileplume by Noah SakadjianRegional Portland, OR28th
lucarioLucario by Alan CookRegional Portland, OR29th
gardevoirGardevoir & Sylveon Aromatisse by Andrew MancusoRegional Portland, OR44th
gardevoirGardevoir & Sylveon Aromatisse by Malachi SparksRegional Portland, OR45th
zoroarkZoroark Control by Zachary CooperRegional Portland, OR48th
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by John KriewallRegional Richmond, VA1st
gardevoirGardevoir & Sylveon Aromatisse by Drew CateRegional Richmond, VA4th
zoroarkZoroark Control by Rowan StavenowRegional Richmond, VA6th
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by Michael ZeleRegional Richmond, VA7th
sceptileSceptile Vileplume by Ian RobbRegional Richmond, VA8th
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by Andrew MahoneRegional Richmond, VA10th
zoroarkZoroark Control by Isaiah BradnerRegional Richmond, VA17th
rowletRowlet & Alolan Exeggutor Vileplume by Brady BotnerRegional Richmond, VA21st
raichuShock Lock by Jonathan CroxtonRegional Hartford, CT3rd
zoroarkZoroark Golisopod by Dean NezamRegional Hartford, CT23rd
raichuShock Lock by Ian RobbRegional Hartford, CT27th
sceptileSceptile Vileplume by Charlie LockyerRegional Hartford, CT28th
raichuShock Lock by Jonathan CroxtonRegional Daytona Beach, FL5th
raichuShock Lock by Jonathan CroxtonRegional Greensboro, NC5th
venusaurCelebi & Venusaur Tag Team by Rahul ReddyRegional Greensboro, NC21st
pikachuPikachu & Zekrom Tag Team by Christian OrtizRegional Greensboro, NC25th
trevenantTrevenant by Ciaran FarahRegional Toronto9th
trevenantTrevenant by Andrew EstradaRegional Toronto11th
raichuShock Lock by Zachary CooperRegional Toronto13th
zoroarkZoroark Golisopod by Dean NezamRegional Dallas, TX1st
zoroarkZoroark Golisopod by Russell LaParreRegional Dallas, TX8th
sceptileSceptile Vileplume by Matthew TimsRegional Dallas, TX25th
pgroudonPrimal Groudon by Alex SchemanskeRegional Dallas, TX36th
sceptileSceptile Vileplume by Brandon JohnsonRegional Dallas, TX37th
sceptileSceptile Vileplume by Hayden Cameron-JacobusRegional Dallas, TX43rd
raichuShock Lock by Thane CutlerRegional Dallas, TX51st
wailordWailord by William WoodardRegional Dallas, TX58th
sceptileSceptile Vileplume by Rudy VargasRegional Dallas, TX70th
zoroarkZoroark Golisopod by Danny PratherRegional Anaheim, CA13th
zoroarkZoroark Garbodor by Riley HulbertRegional Anaheim, CA32nd
sceptileSceptile Vileplume by Nikolas CampbellRegional Anaheim, CA36th
zoroarkZoroark Garbodor by Andrew DenkusRegional Anaheim, CA39th
trevenantTrevenant by Zakaria AosseyRegional Portland, OR32nd
trevenantTrevenant by Kevin AbernathyRegional Portland, OR33rd
sableyeSableye Garbodor by Padraic McSwainRegional Portland, OR43rd
wailordWailord by Butch SmithRegional Roanoke, VA2nd
donphanDonphan by Daniel AltavillaRegional Salt Lake City, UT26th
donphanDonphan by Toby WoolnerRegional Sindelfingen9th
wailordWailord by Scot SymondsRegional Sindelfingen19th
wailordWailord by Alex SchemanskeRegional Costa Mesa, CA15th
wailordWailord by Carly ClementsRegional Costa Mesa, CA30th
raichuShock Lock by Ross CawthonRegional Dallas, TX11th
wailordWailord by Drew KennettRegional Dallas, TX23rd
raichuShock Lock by Jonathan ParanadaRegional Dallas, TX24th
wailordWailord by Jacob LesageRegional Dallas, TX54th
wailordWailord by Drew KennettRegional San Jose, CA8th
trevenantTrevenant by Bob ZhangRegional Daytona Beach, FL2nd
raichuShock Lock by Ross CawthonRegional Daytona Beach, FL47th
trevenantTrevenant by Simone SoldoSPE Bilbao10th
golisopodGolisopod by Zach ZamoraRegional Fort Wayne, IN6th
carbinkCarbink Landorus Lycanroc by Grant ManleyRegional Fort Wayne, IN28th
trevenantTrevenant by Austin EllisRegional Fort Wayne, IN31st
lurantisLurantis Vileplume by Azul Garcia GriegoRegional Toronto1st
seismitoadSeismitoad Giratina by Igor CostaRegional Toronto4th
seismitoadSeismitoad Crobat by Noel TotomochRegional Toronto5th
darkraiDarkrai Dragons by Zack TaylorRegional Toronto6th
seismitoadSeismitoad Giratina by Michael Del RosarioRegional Toronto8th
carbinkCarbink Zygarde by Russell LaParreRegional Toronto9th
yveltalYveltal Maxie's by Israel SosaRegional Portland, OR1st
yveltalYveltal Maxie's by Alex BobenriethRegional Portland, OR2nd
yveltalYveltal Maxie's by Andrew JacksonRegional Portland, OR3rd
darkraiDarkrai by Samuel HoughRegional Portland, OR4th
joltikNight March by Tyler NinomuraRegional Portland, OR5th
darkraiDarkrai by Polo LeRegional Portland, OR7th
sableyeSableye Garbodor by Alex KochRegional Portland, OR8th
mrayquazaMega Rayquaza by Alex WilsonRegional Collinsville, IL1st
accelgorAccelgor Wobbuffet by Anthony NimmonsRegional Collinsville, IL5th
seismitoadSeismitoad Decidueye by Alex SchemanskeRegional Collinsville, IL6th
lurantisLurantis Vileplume by Ross CawthonRegional Collinsville, IL7th
yveltalYveltal Maxie's by Israel SosaRegional Collinsville, IL8th
joltikNight March by Peter KicaRegional Collinsville, IL11th
mgardevoirMega Gardevoir by Connor FintonRegional Collinsville, IL29th
yveltalYveltal Maxie's by Mark GarciaRegional San Jose, CA1st
yveltalYveltal Maxie's by Kian AminiRegional San Jose, CA3rd
carbinkCarbink Zygarde by Sam ChenRegional San Jose, CA4th
sableyeSableye Garbodor by Alex KochRegional San Jose, CA5th
yveltalYveltal Maxie's by Graham WestbyRegional San Jose, CA6th
yveltalYveltal Maxie's by Israel SosaRegional San Jose, CA7th
darkraiDarkrai by David SelinRegional San Jose, CA8th
accelgorAccelgor Wobbuffet by Mike FouchetRegional Philadelphia, PA2nd
eelektrikEelektrik Raikou by Sam ChenRegional Philadelphia, PA3rd
seismitoadSeismitoad Crobat by Noel TotomochRegional Philadelphia, PA4th
yveltalYveltal Maxie's by Tom FilbeyRegional Philadelphia, PA5th
darkraiDarkrai by Joshua SergentonRegional Philadelphia, PA6th
darkraiDarkrai Dragons by Chris SiakalaRegional Philadelphia, PA7th
yveltalYveltal Maxie's by Benjamin SaukRegional Philadelphia, PA8th
seismitoadSeismitoad Crobat by Eric GansmanRegional Phoenix, AZ4th
sableyeSableye Garbodor by TJ TraquairRegional Phoenix, AZ8th
xerneasRainbow Force by Tyler NinomuraRegional Phoenix, AZ20th
maudinoMega Audino by Shintaro ItoWorld Championships 20161st
vileplumeVileplume Toolbox by Samuel HoughWorld Championships 20163rd
vespiquenVespiquen by Ross CawthonWorld Championships 20164th
joltikNight March by Brad CurcioWorld Championships 20166th
joltikNight March Vespiquen by Luca SchusterWorld Championships 20167th
bronzongBronzong Box by Gustavo WadaWorld Championships 20168th
joltikNight March by Freya PearceWorld Championships 20169th
vespiquenVespiquen Vileplume by Brandon FlowersWorld Championships 201612th
joltikNight March by Kian AminiWorld Championships 201617th
SeismitoadWatertoad by Brit PybasWorld Championships 201618th
zygarde-oZygarde Carbink Vileplume by Park Se JunWorld Championships 201629th
yveltalYveltal Zoroark by Jordan PalmerAustralian Nationals 20161st
joltikNight March by Michael KanAustralian Nationals 20163rd
joltikNight March by Blake DaviesAustralian Nationals 20164th
seismitoadSeismitoad Giratina by Marcos GarciaUS Nationals 20162nd
SeismitoadWatertoad by Paul JohnstonUS Nationals 20163rd
darkraiDarkrai Dragons by Liam WilliamsUS Nationals 20164th
joltikNight March by Chris SiakalaUS Nationals 20165th
trevenantTrevenant by Jamie DePamphilisUS Nationals 20167th
vespiquenVespiquen Vileplume by Fred X. HobanUS Nationals 20168th
darkraiDarkrai Dragons by Sorina RaduUS Nationals 201611th
mmanectricMega Manectric Garbodor by Lance BradshawUS Nationals 201617th
trevenantTrevenant by Andrew KrekelerUS Nationals 201618th
zygarde-oZygarde Carbink Vileplume by Tyler NinomuraUS Nationals 201622nd
joltikNight March by Brad CurcioUS Nationals 201638th
joltikNight March by Mike FouchetUS Nationals 201639th
medichamMedicham by Jeffrey ChengUS Nationals 201649th
SeismitoadWatertoad by Travis NunlistUS Nationals 201652nd
mmanectricMega Manectric by Zach ElliottUS Nationals 201656th
vileplumeVileplume Toolbox by Kevin MurphyUS Nationals 201660th
vileplumeVileplume Toolbox by Samuel HoughUS Nationals 201664th
trevenantTrevenant by Kevin PonthieuxItalian Nationals 20161st
bronzongBronzong Genesect by Simone ZucchelliItalian Nationals 20162nd
vespiquenVespiquen by Simone CanzianiItalian Nationals 20166th
SeismitoadWatertoad by Vincenzo GerardiItalian Nationals 20167th
SeismitoadWatertoad by Chrisowalantis AmanatidisGerman Nationals 20161st
seismitoadSeismitoad Giratina by Robin SchulzGerman Nationals 20163rd
joltikNight March by Benedikt HugoGerman Nationals 20164th
joltikNight March by Tobias SmutkowskiGerman Nationals 20165th
latiosLatios Vileplume by Jan BaumannGerman Nationals 20166th
SeismitoadWatertoad by Marc LutzGerman Nationals 20167th
SeismitoadWatertoad by Marco HaederGerman Nationals 20168th
joltikNight March by Stephane RuffeFrench Nationals 20161st
trevenantTrevenant by Sylvain de la CrompeFrench Nationals 20162nd
joltikNight March by Alexis PeifferFrench Nationals 20163rd
joltikNight March by Joel NguyenFrench Nationals 20166th
mmewtwoMega Mewtwo by Julien DalleFrench Nationals 20167th
mmanectricMega Manectric by Cedric GouinFrench Nationals 20168th
joltikNight March by Mehdi HafiEuropean Challenge Cup 20161st
seismitoadSeismitoad by Philip SchulzEuropean Challenge Cup 20162nd
mmewtwoMega Mewtwo by Scot SymondsEuropean Challenge Cup 20163rd
seismitoadSeismitoad Giratina by David RoodhofEuropean Challenge Cup 20164th
manectricManectric Crobat by Martin GuilbertEuropean Challenge Cup 20165th
manectricManectric Crobat by Tamao CameronEuropean Challenge Cup 20166th
seismitoadSeismitoad Giratina by Niklas Lehnert-RappelEuropean Challenge Cup 20167th
manectricManectric Crobat by Marc LutzEuropean Challenge Cup 20168th
seismitoadSeismitoad Giratina by Fatih AkdemirEuropean Challenge Cup 20169th
bronzongBronzong Dragons by Tobias ThesingSupernova Blast 41st
seismitoadSeismitoad Giratina by Robin SchulzSupernova Blast 42nd
seismitoadSeismitoad Manectric Crobat by Louis BichSupernova Blast 43rd
seismitoadSeismitoad Giratina by Robin SchulzArena Cup Würzburg1st
seismitoadSeismitoad Crobat by Mees BrenninkmeijerWorld Championships 20152nd
seismitoadSeismitoad Crobat by Igor CostaWorld Championships 20153rd
aromatisseAromatisse Box by Tito SantosoWorld Championships 20158th
raichuRaichu Crobat by Michikazu TsudaWorld Championships 201515th
seismitoadSeismitoad Manectric Crobat by Kian AminiWorld Championships 201525th
seismitoadSeismitoad Garbodor by Jason KlaczynskiWorld Championships 201526th
raichuRaichu Crobat by Tobias ThesingWorld Championships 201528th
bronzongBronzong Box by Brit PybasWorld Championships 201529th
bronzongBronzong Box by Dustin ZimmermanWorld Championships 201531st
seismitoadSeismitoad Garbodor by Jason KlaczynskiUS Nationals 20151st
wailordWall Stall by Enrique AvilaUS Nationals 20152nd
bronzongBronzong Klinklang Box by Dylan BryanUS Nationals 20155th
seismitoadSeismitoad Manectric Crobat by Kristy BrittonUS Nationals 20157th
wailordWall Stall by Brandon ZettelUS Nationals 20159th
bronzongBronzong Box by Dustin ZimmermanUS Nationals 201511th
seismitoadSeismitoad Crobat by Kolton DayUS Nationals 201516th
mmanectricMega Manectric by Andrew KrekelerUS Nationals 201520th
seismitoadSeismitoad Crobat by Chris DerocherUS Nationals 201523rd
seismitoadSeismitoad Crobat by Daniel LynchUS Nationals 201528th
mrayquazaMega Rayquaza Bronzong by Alexander HillUS Nationals 201530th
seismitoadSeismitoad Crobat by Vance KelleyUS Nationals 201537th
mmanectricMega Manectric by Zach ElliottUS Nationals 201540th
wailordWall Stall by Michael LuxUS Nationals 201545th
seismitoadSeismitoad Garbodor by Ryan GrantUS Nationals 201551st
mmanectricMega Manectric by Zack MartinUS Nationals 201553rd
seismitoadSeismitoad Shaymin by Marcus RajAustralian Nationals 20152nd
bronzongBronzong Box by Niklas Lehnert-RappelGerman Nationals 20152nd
seismitoadSeismitoad Crobat by Markus JakobGerman Nationals 20156th
landorus-tLandorus Crobat by Ole StogniefGerman Nationals 20157th
aromatisseAromatisse Fairies by Alex DaoEuropean Challenge Cup 201526th
return to card page