|
Deck |
Tournament |
Place |
|
Doll Stall by Alexander Pineda |
Regional Collinsville, IL |
51st |
|
Archie's Blastoise by Dario Valenzuela |
Regional Dallas, TX |
14th |
|
Doll Stall by Caban Schwartzentruber |
Regional Dallas, TX |
68th |
|
Hitmonchan Wobbuffet by Zach Lesage |
Regional Portland, OR |
12th |
|
Lucario by Zachary Everest |
Regional Portland, OR |
22nd |
|
Lucario by Alan Cook |
Regional Portland, OR |
29th |
|
Archie's Blastoise by Christopher Schmidt |
Regional Portland, OR |
42nd |
|
Lucario by Grant Sellinger |
Regional Portland, OR |
47th |
|
Archie's Blastoise by Azul Garcia Griego |
Regional Greensboro, NC |
2nd |
|
Archie's Blastoise by Edward McGinniss |
Regional Greensboro, NC |
19th |
|
Archie's Blastoise by Michael Pramawat |
Regional Greensboro, NC |
22nd |
|
Archie's Blastoise by Jimmy Pendarvis |
Regional Greensboro, NC |
27th |
|
Archie's Blastoise by Jerry Xue |
Regional Greensboro, NC |
28th |
|
Archie's Blastoise by Joe Ruettiger |
Regional Greensboro, NC |
35th |
|
Lucario by Justin Mabe |
Regional Greensboro, NC |
37th |
|
Lucario by Greg Kerien |
Regional Greensboro, NC |
42nd |
|
Archie's Blastoise by Russell LaParre |
Regional Toronto |
6th |
|
Lucario by Vincent Vuong |
Regional Toronto |
21st |
|
Archie's Blastoise by Brandon Salazar |
Regional Dallas, TX |
13th |
|
Archie's Blastoise by Hale Obernolte |
Regional Dallas, TX |
17th |
|
Archie's Blastoise by David Cooper |
Regional Dallas, TX |
18th |
|
Archie's Blastoise by Cody Walinski |
Regional Dallas, TX |
27th |
|
Archie's Blastoise by Justin Kulas |
Regional Dallas, TX |
28th |
|
Archie's Blastoise by Franco Takahashi |
Regional Dallas, TX |
30th |
|
Archie's Blastoise by Dehou Kong |
Regional Dallas, TX |
31st |
|
Archie's Blastoise by Jose Marrero |
Regional Dallas, TX |
34th |
|
Primal Groudon by Alex Schemanske |
Regional Dallas, TX |
36th |
|
Archie's Blastoise by Justin Lambert |
Regional Dallas, TX |
50th |
|
Primal Groudon by Connor Finton |
Regional Dallas, TX |
61st |
|
Archie's Blastoise by Isaac Milaski |
Regional Dallas, TX |
63rd |
|
Primal Groudon by Nathan Brower |
Regional Dallas, TX |
75th |
|
Archie's Blastoise by Pearce Blend |
Regional Dallas, TX |
77th |
|
Archie's Blastoise by Alex Bunker |
Regional Dallas, TX |
78th |
|
Archie's Blastoise by Nicholas Gill |
Regional Dallas, TX |
80th |
|
Lucario by Israel Sosa |
Regional Anaheim, CA |
8th |
|
Primal Groudon by Joe Sanchez |
Regional Portland, OR |
4th |
|
Archie's Blastoise by Pearce Blend |
Regional Portland, OR |
21st |
|
Sableye Garbodor by Brian Miller |
Regional Portland, OR |
24th |
|
Sylveon by Landen Kaetler |
Regional Portland, OR |
35th |
|
Sylveon by Kyle Lesniewicz |
NAIC 2018, Columbus |
14th |
|
Ultra Malamar by Dalton Didelot |
NAIC 2018, Columbus |
25th |
|
Shining Lugia Malamar by Nick Capobianco |
NAIC 2018, Columbus |
30th |
|
Dusk Mane Necrozma Magnezone by Eli Ottaviano |
NAIC 2018, Columbus |
35th |
|
Volcanion by Samuel Liggett |
NAIC 2018, Columbus |
51st |
|
Dusk Mane Necrozma Magnezone by Samuel Fontanez |
Regional Mexico City |
19th |
|
Ultra Malamar by Victor de Velasco |
Regional Mexico City |
25th |
|
Sylveon by Neil Miller |
Regional Sheffield |
12th |
|
Ultra Malamar by Christopher Reyes |
Regional Sheffield |
14th |
|
Ultra Malamar by Zack Taylor |
Regional Madison, WI |
7th |
|
Zoroark Alolan Exeggutor by Zach Zamora |
Regional Madison, WI |
44th |
|
Buzzwole by James Arnold |
Regional Roanoke, VA |
8th |
|
Ultra Malamar by Alfred Yang |
Regional Melbourne |
5th |
|
Ultra Malamar by Jacob Sparks |
Regional Melbourne |
11th |
|
Ultra Malamar by Victor de Velasco |
Special Event Cancun |
3rd |
|
Ultra Malamar by Darren Jacques |
Special Event Tours |
9th |
|
Ultra Malamar by Alexandre Comte |
Special Event Tours |
17th |
|
Ultra Malamar by C. S. |
Special Event Tours |
26th |
|
Ultra Malamar by Marius Dunkel |
Special Event Tours |
28th |
|
Psychic Malamar by Daniel Altavilla |
Special Mexico City #1 |
5th |
|
Ultra Malamar by Ryno van Schoor |
South Africa Nationals |
1st |
|
Ultra Malamar by Marnus Janse van Rensburg |
South Africa Nationals |
3rd |
|
Ultra Malamar by Uthmaan Emandien |
South Africa Nationals |
4th |
|
Dusk Mane Necrozma Magnezone by Sebastian Lugo |
LAIC 2018, São Paulo |
14th |
|
Dusk Mane Necrozma Magnezone by Antonio Jardim |
LAIC 2018, São Paulo |
45th |
|
Primal Groudon by Stéphane Ivanoff |
Regional Sindelfingen |
31st |
|
Dusk Mane Necrozma Magnezone by Sebastian Lugo |
Special Buenos Aires #2 |
3rd |
|
Gardevoir Talonflame by Sergio Celis |
Special Event Bogota |
3rd |
|
Sylveon by Spencer Vanderpoel |
Regional Portland, OR |
17th |
|
Dusk Mane Necrozma Magnezone by Shane Quinn |
Regional Perth |
8th |
|
Sylveon by Kyle Lesniewicz |
Regional Charlotte, NC |
7th |
|
Dusk Mane Necrozma Magnezone by Samuel Fontanez |
Regional Charlotte, NC |
19th |
|
Zoroark Magnezone by Eddie North |
Regional Charlotte, NC |
32nd |
|
Glaceon Zoroark by Steve Guthrie |
Regional Charlotte, NC |
42nd |
|
Primal Groudon by Joe Sanchez |
Regional Costa Mesa, CA |
29th |
|
Zoroark Magnezone by Rafael Yuiti |
Regional Salvador |
4th |
|
Volcanion by Walter Andres Cordova Espinoza |
Special Event Guayaquil |
3rd |
|
Dusk Mane Necrozma Magnezone by Ryan Moorhouse |
Regional Malmö |
23rd |
|
Volcanion by Reuben Fong |
OCIC 2018, Sydney |
33rd |
|
Primal Groudon by Alex Krekeler |
Regional Dallas, TX |
20th |
|
Primal Groudon by Tony Morgan |
Regional Dallas, TX |
62nd |
|
Gardevoir by Gabriel Pino Semedo |
Regional Sao Paulo |
1st |
|
Volcanion by Kevin Rocchio |
Regional Leipzig |
29th |
|
Volcanion by Dean Nezam |
Regional Memphis, TN |
12th |
|
Greninja by Simone Soldo |
Special Event Turin |
8th |
|
Metagross by Tom Hall |
Regional Bremen |
11th |
|
Gardevoir Sylveon by Dany Graells |
Regional Bremen |
24th |
|
Carbink Landorus Lycanroc by Grant Manley |
Regional Fort Wayne, IN |
28th |
|
Greninja by Benedikt Hugo |
Regional Liverpool |
21st |
|
Greninja by Florent Planard |
Regional Liverpool |
27th |
|
Volcanion by Michael Catron |
NAIC 2017, Indianapolis |
29th |
|
Primal Groudon by James Horvath |
NAIC 2017, Indianapolis |
51st |
|
Greninja by Luca Clavadetscher |
Special Event Madrid |
1st |
|
Lurantis by Heddi Brahmi |
Regional Birmingham |
18th |
|
Lurantis by Mehdi Hafi |
Regional Birmingham |
19th |
|
Primal Groudon by Christopher Schemanske |
Regional Toronto |
2nd |
|
Primal Groudon by Alex Schemanske |
Regional Toronto |
3rd |
|
Carbink Zygarde by Russell LaParre |
Regional Toronto |
9th |
|
Quad Lapras by James Arnold |
Regional Roanoke, VA |
1st |
|
Primal Groudon by Travis Nunlist |
Regional Portland, OR |
6th |
|
Darkrai Dragonair by Jimmy Wuyts |
Regional Sheffield |
23rd |
|
Greninja by Mehdi Hafi |
EUIC 2016–17, London |
39th |
|
Greninja by Chris Derocher |
Regional Fort Wayne, IN |
3rd |
|
Volcanion by Isaiah Cheville |
Regional Fort Wayne, IN |
35th |
|
Primal Groudon by Caleb Gedemer |
Regional Philadelphia, PA |
50th |
|
Primal Groudon by Stefan Tabaco |
Regional Phoenix, AZ |
5th |
|
Mega Sceptile by Fabien Pujol |
World Championships 2016 |
32nd |
|
Medicham by Jeffrey Cheng |
US Nationals 2016 |
49th |
|
Mega Manectric by Zach Elliott |
US Nationals 2016 |
56th |
|
Greninja by Nicolo Castignoli |
Italian Nationals 2016 |
3rd |
|
Greninja by Frederic Lesage |
French Nationals 2016 |
4th |
|
Yveltal Maxie's by Fatih Akdemir |
Arena Cup Würzburg |
2nd |
|
Yveltal by Nico Alabas |
Arena Cup Würzburg |
5th |
|
Primal Groudon by Ross Cawthon |
World Championships 2015 |
12th |
|
Primal Kyogre by Omar Reyhan |
US Nationals 2015 |
10th |
|
Primal Groudon by Stefan Tabaco |
US Nationals 2015 |
12th |
|
Primal Kyogre by Michael Lesky |
US Nationals 2015 |
14th |
|
Mega Manectric by Sam Chen |
US Nationals 2015 |
19th |
|
Mega Manectric by Andrew Krekeler |
US Nationals 2015 |
20th |
|
Mega Manectric by Zach Elliott |
US Nationals 2015 |
40th |
|
Primal Groudon by Kevin Baxter |
US Nationals 2015 |
41st |
|
Virizion Genesect by Thomas Vernier |
French Nationals 2015 |
1st |
|
Virizion Genesect by Niklas Lehnert-Rappel |
European Challenge Cup 2015 |
1st |
|
Virizion Genesect by David Hochmann |
European Challenge Cup 2015 |
3rd |
|
Virizion Genesect by Marc Lutz |
European Challenge Cup 2015 |
11th |
|
Mega Manectric by Goncalo Ferreira |
European Challenge Cup 2015 |
22nd |
|
Virizion Genesect by David Sturm |
European Challenge Cup 2015 |
30th |
|
Virizion Genesect by Andrew Estrada |
World Championships 2014 |
1st |
|
Virizion Genesect by Igor Costa |
World Championships 2014 |
2nd |
|
Virizion Genesect by Paulo Silva |
World Championships 2014 |
4th |
|
Yveltal Garbodor by Chase Moloney |
World Championships 2014 |
6th |
|
Blastoise Keldeo by Daniel Altavilla |
World Championships 2014 |
9th |
|
Yveltal Garbodor by Haedon Jeong |
World Championships 2014 |
12th |
|
Yveltal Garbodor by Ryan Moorhouse |
World Championships 2014 |
13th |
|
Yveltal Garbodor by Fabio Lona de Danielli |
World Championships 2014 |
20th |
|
Yveltal Garbodor by Christopher Schemanske |
World Championships 2014 |
22nd |
|
Virizion Genesect by Christopher Venier |
World Championships 2014 |
23rd |
|
Yveltal Garbodor by Kaiwen Cabbabe |
World Championships 2014 |
24th |
|
Yveltal Darkrai by Israel Sosa |
World Championships 2014 |
26th |
|
Yveltal Garbodor by Clifton Goh |
World Championships 2014 |
30th |
|
Virizion Genesect by Adler Pierce |
World Championships 2014 |
31st |
|
Big Basics Raichu Garbodor by Brandon Salazar |
US Nationals 2014 |
1st |
|
Yveltal Garbodor by Byron Isaiah Williams |
US Nationals 2014 |
3rd |
|
Pyroar by Brad Curcio |
US Nationals 2014 |
13th |
|
Yveltal Garbodor by Jennifer Wilson |
Australian Nationals 2014 |
1st |
|
Yveltal Raichu by Jordan Palmer |
Australian Nationals 2014 |
2nd |
|
Yveltal Garbodor by Naomi Murn |
Australian Nationals 2014 |
5th |
|
Yveltal Darkrai by Thomas Winkleman |
Australian Nationals 2014 |
7th |
|
Yveltal Garbodor by Stéphane Ivanoff |
French Nationals 2014 |
1st |
|
Virizion Genesect by Karl Peters |
German Nationals 2014 |
1st |
|
Virizion Genesect by Dennis Mischitz |
German Nationals 2014 |
2nd |
|
Virizion Genesect by Marc Lutz |
German Nationals 2014 |
3rd |
|
Virizion Genesect by Finn Looft |
German Nationals 2014 |
4th |
|
Emboar Rayquaza by Ole Stognief |
German Nationals 2014 |
6th |
|
Virizion Genesect by David Sturm |
German Nationals 2014 |
7th |