|
Deck |
Tournament |
Place |
|
Mew Genesect by Andrew Weiss |
Regional Pittsburgh, PA |
148th |
|
Inteleon Urshifu by Dyatmika Paramaanindya |
World Championships 2023 |
58th |
|
Mew Genesect by Le Bui |
Regional Fresno, CA |
8th |
|
Mew Genesect by German Herrera |
Regional Fresno, CA |
13th |
|
Mew Genesect by Alex McNeill |
Regional Fresno, CA |
15th |
|
Mew Genesect by Alexander Pineda |
Regional Fresno, CA |
18th |
|
Mew Genesect by David Hura |
Regional Fresno, CA |
21st |
|
Mew Genesect by Andrew Weiss |
Regional Milwaukee, WI |
9th |
|
Mew Genesect by Steve Wang |
Regional Milwaukee, WI |
49th |
|
Mew Genesect by Larry Russano |
Regional Milwaukee, WI |
76th |
|
Palkia by Yangrong Zhao |
Regional Milwaukee, WI |
97th |
|
Arceus by Andrei Imada |
Regional Santiago |
29th |
|
Mew Genesect by Alexander Monroy Hidalgo |
Regional Santiago |
63rd |
|
Mew Genesect by Sebastian Oyarzun |
Regional Santiago |
69th |
|
Mew Genesect by Joaquin Reyes |
Regional Santiago |
71st |
|
Mew Genesect by Damian Fernandez Urroz |
Special Event Lima |
5th |
|
Mew Genesect by Jimmy O'Brien |
Regional Hartford, CT |
45th |
|
Palkia by Gabriel Perez |
Regional Hartford, CT |
58th |
|
Mew Genesect by Andrew Weiss |
Regional Hartford, CT |
64th |
|
Mew Genesect by Dylan Lefavour |
Regional Hartford, CT |
75th |
|
Mew Genesect by Calvin Yau |
Regional Hartford, CT |
82nd |
|
Mew Genesect by Joshua Doctolero |
Philippines Championships 2023 |
1st |
|
Mew Genesect by Austin Drake |
Regional Portland, OR |
6th |
|
Mew Genesect by Erik Carlson |
Regional Portland, OR |
76th |
|
Mew Genesect by Eduardo Storto |
Regional São Paulo |
35th |
|
Mew Genesect by Marco Cifuentes Meta |
Regional São Paulo |
70th |
|
Mew Genesect by Pablo Meza |
EUIC 2023, London |
3rd |
|
Mew Genesect by Mehdi Hafi |
EUIC 2023, London |
92nd |
|
Mew Genesect by Zander Bennett |
Regional Fort Wayne, IN |
4th |
|
Mew Genesect by Raymond Long |
Regional Fort Wayne, IN |
8th |
|
Fusion Mew by Zackary Estridge |
Regional Fort Wayne, IN |
22nd |
|
Mew Genesect by Collin Merli-Matthews |
Regional Fort Wayne, IN |
31st |
|
Arceus by Frank Mintmire |
Regional Fort Wayne, IN |
32nd |
|
Mew Genesect by Nicholas Sparzo |
Regional Fort Wayne, IN |
65th |
|
Mew Genesect by Justin Tse |
Regional Fort Wayne, IN |
95th |
|
Mew Genesect by Calvin Connor |
Regional Charlotte, NC |
16th |
|
Mew Genesect by Ghabriel Rodrigues |
Regional Natal |
23rd |
|
Yveltal Control by Raymond Long |
Regional Knoxville, TN |
52nd |
|
Arceus Flying Pikachu by Brett Gurley |
Regional Knoxville, TN |
62nd |
|
Galarian Weezing by Rowan Stavenow |
Regional Knoxville, TN |
83rd |
|
Galarian Weezing by Carlos Maldonado |
Regional Knoxville, TN |
126th |
|
Weezing Crobat by Vincent Jouare |
Regional Bochum |
54th |
|
Galarian Weezing by Manuele Tartaglia |
Regional Bochum |
64th |
|
Weezing Crobat by Anthony Spione |
Regional Orlando, FL |
43rd |
|
Arceus Flying Pikachu by Julien Cretenoud |
Regional Liverpool |
31st |
|
Mew Genesect by Fabrizio Inga Silva |
Regional Arlington, TX |
38th |
|
Arceus by Makani Tran |
Regional Arlington, TX |
43rd |
|
Arceus by Michael Perez |
Regional Arlington, TX |
107th |
|
Arceus by Michael Laundrie |
Regional Arlington, TX |
114th |
|
Galarian Weezing by Cameron Devers |
Regional Arlington, TX |
120th |
|
Arceus by Mark Nilson |
Regional Arlington, TX |
128th |
|
Arceus by Michael Catron |
Regional Toronto, ON |
20th |
|
Galarian Weezing by Rowan Stavenow |
Regional Toronto, ON |
22nd |
|
Arceus by Carter Barsh |
Regional Toronto, ON |
83rd |
|
Mewtwo Gengar by Sander Wojcik |
Regional Stuttgart |
6th |
|
Mewtwo Gengar by Matthias Luppa |
Regional Stuttgart |
45th |
|
Weezing Crobat by Arthur Vincent |
Regional Stuttgart |
55th |
|
Mew Genesect by Fabrizio Inga Silva |
LAIC 2022–23, São Paulo |
32nd |
|
Lost Box Charizard by Alessandro Cremascoli |
Regional Lille |
9th |
|
Shadow Rider Calyrex Arceus by Andrew Krekeler |
Regional Peoria, IL |
86th |
|
Arceus Flying Pikachu by Fabio Spanò |
Special Event Bilbao |
18th |
|
Palkia Inteleon by Matteo Quoiani |
Special Event Bilbao |
29th |
|
Arceus Flying Pikachu by Pedro Turra |
Regional Porto Alegre |
24th |
|
Ice Rider Calyrex Inteleon by Marco Cifuentes Meta |
Regional Santiago |
2nd |
|
Whimsicott by Nelson Garces |
Regional Santiago |
18th |
|
Whimsicott by Pascal Aros Oyarzún |
Regional Santiago |
22nd |
|
Arceus by Italo Constanzo |
Regional Santiago |
24th |
|
Arceus by Ricardo Manuel Gajardo Laubrin |
Regional Santiago |
39th |
|
Arceus Malamar by Tamao Cameron |
Special Event Milan |
2nd |
|
Arceus by Ithiel Arki |
Special Event Milan |
5th |
|
Whimsicott by Manuel Antonio Romero Venegas |
Special Event Milan |
7th |
|
Arceus by Mattia Baselli |
Special Event Milan |
15th |
|
Arceus Gyarados by Alex Bortolini |
Special Event Milan |
22nd |
|
Jolteon Inteleon by Michael Dellenbach |
Special Event Milan |
28th |
|
Sylveon Arceus by Thai Nguyen |
Regional Bremen |
13th |
|
Whimsicott Arceus by Son Nguyen |
Regional Bremen |
46th |
|
Arceus by Parker Lish |
Regional Vancouver, BC |
1st |
|
Arceus Gyarados by Andrew Kennett |
Regional Vancouver, BC |
3rd |
|
Arceus by Aushton Kelusky |
Regional Vancouver, BC |
34th |
|
Whimsicott by Étienne Dupuis |
Regional Vancouver, BC |
37th |
|
Arceus Inteleon by Justin Kulas |
Regional Secaucus, NJ |
3rd |
|
Arceus Inteleon by Charlie Kerr |
Regional Secaucus, NJ |
7th |
|
Arceus by Parker Lish |
Regional Secaucus, NJ |
9th |
|
Arceus Inteleon by Isaac Milaski |
Regional Secaucus, NJ |
19th |
|
Arceus Inteleon by Luca Michelucci |
Regional Secaucus, NJ |
38th |
|
Whimsicott by Wilfredo Del Valle Rios |
Regional Secaucus, NJ |
41st |
|
Arceus Inteleon by Ryan Antonucci |
Regional Secaucus, NJ |
47th |
|
Whimsicott by AJ DeLalla |
Regional Secaucus, NJ |
48th |
|
Whimsicott by Tim Bartels |
Regional Lille |
16th |
|
Whimsicott by Raphaël Morisset |
Regional Lille |
27th |
|
Shadow Rider Calyrex Whimsicott by Edwyn Mesman |
Regional Lille |
34th |
|
Whimsicott by Donald MacGillivray |
Regional Lille |
38th |
|
Whimsicott by Riley Hulbert |
Regional Indianapolis, IN |
12th |
|
Arceus Malamar by Piper Lepine |
Regional Indianapolis, IN |
18th |
|
Arceus Malamar by Samuel Anserello |
Regional Indianapolis, IN |
42nd |
|
Whimsicott by Dennis Peroff |
Regional Indianapolis, IN |
58th |
|
Arceus Malamar by Braiden Elfert |
Regional Indianapolis, IN |
59th |
|
Arceus Malamar by Sim Mortimer |
Regional Indianapolis, IN |
61st |
|
Whimsicott by Brendan Dixon |
Regional Indianapolis, IN |
71st |
|
Whimsicott by John Sienkiewicz |
Regional Indianapolis, IN |
87th |
|
Whimsicott by Joe Turrentine |
Regional Indianapolis, IN |
96th |
|
Sylveon Arceus by Jordan Wright |
Regional Indianapolis, IN |
97th |
|
Whimsicott by Austin Ellis |
Regional Indianapolis, IN |
108th |
|
Inteleon by Axel Alvarez |
Regional Indianapolis, IN |
113th |
|
Whimsicott by Brian Morris |
Regional Indianapolis, IN |
116th |
|
Whimsicott by Zack Taylor |
Regional Indianapolis, IN |
117th |
|
Whimsicott by Alessandro Cremascoli |
Special Event Bilbao |
1st |
|
Whimsicott by Donald MacGillivray |
Special Event Bilbao |
11th |
|
Shadow Rider Calyrex Whimsicott by Gabriel Eduardo Reiter |
Regional Joinville |
11th |
|
Whimsicott by Frank Percic |
EUIC 2022, Frankfurt |
2nd |
|
Sylveon Arceus by Thai Nguyen |
EUIC 2022, Frankfurt |
6th |
|
Shadow Rider Calyrex Whimsicott by Connor Finton |
EUIC 2022, Frankfurt |
27th |
|
Whimsicott by Daniel Lynch |
EUIC 2022, Frankfurt |
35th |
|
Arceus Malamar by Piper Lepine |
EUIC 2022, Frankfurt |
57th |
|
Arceus Lycanroc by Vinnie Schelfhaut |
EUIC 2022, Frankfurt |
58th |
|
Whimsicott Arceus by Thiago Giovannetti Marques Ricardo |
Regional São Paulo |
8th |
|
Leafeon Inteleon by Alexander Gomes De Franco |
Regional São Paulo |
28th |
|
Jolteon Inteleon by André Chiasson |
Regional Salt Lake City, UT |
8th |
|
Arceus Malamar by Mikey Sanagustin |
Regional Salt Lake City, UT |
19th |
|
Arceus Moltres by Israel Sosa |
Regional Salt Lake City, UT |
24th |
|
Jolteon Inteleon by Avarin Villarreal |
Regional Salt Lake City, UT |
29th |
|
Jolteon Inteleon by Brandon Baughn |
Regional Salt Lake City, UT |
47th |
|
Pikachu & Zekrom by David Frans Daritan |
Players Cup III Global Finals |
2nd |
|
Zacian ADP by Lin Jiatang |
Taiwan Regional League Kaohsiung |
12th |